Adabı muaşeret kuralları

0
252
hit

Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi eskiden ilkokullarda adabı muaşeret diye bir ders okutulurmuş. Peki nedir adabı muaşeret?

Bir yerde ya da bir mecliste bulunurken uyulması gerekilen edep, terbiye kuralları anlamına geliyor. Maalesef zaman geçtikçe bu kurallar tek tek kayboluyor. Zamane gençleri bu kurallardan haberi bile olmuyor. Aileler çocuklarıyla daha az ilgilendiği için bu kuralları öğretecek, yanlış yaptığından uyaracak vakitleri kalmıyor.

Ayrıca adabı muaşeret kurallarının yanında bir kadına nasıl davranılması kuralları da toplumumuza kati bir suretle öğretilmesi gerekir. Artık kadınlara daha az saygı duyuyor ve onları daha fazla üzüyoruz. Umuyoruz ki bundan sonra daha temiz bir çocuk için daha temiz bir aile olacağız. Aşağıdaki adabı muaşeret kuralları kuralları rehberimiz olsun.

Etiketler: islamda adabı muaşeret kuralları, adabı muaşeret dersi, adabı muaşeret kuralları kısaca, okulda adabı muaşeret kuralları, adabı muaşeret kuralları maddeleri, adabı muaşeret kuralları nelerdir

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here