Geleceğin modüler mobilya tasarımları

0
138
hit

Daha önceki ilginç sandalye tasarımlarından sonra bugün size geleceğin modüler mobilya tasarımlarını paylaşmak istiyorum. Modüler mobilya daha yeni bir durum. Hem mobilya hem de toplandığında fazla yer kaplamayan ya da başka bir mobilyaya dönüşebilen mobilya akımı diyebiliriz.

Aşağıdaki tasarımlara da baktığımız zaman, gün geçtikçe biz insanlar için daha az yaşam yeri kalıyor. Bu yüzden mevcut küçük yaşam alanlarımıza daha modüler mobilyalar yerleştirmek zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca örneğin hem koltuk olarak kullanabileceğimiz açıldığında bir yatak, tamamen toplanınca bir çalışma masası olabilecek tasarımlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu durumda imdadımıza bu tür tasarımlar yetişiyor. Ayrıca daha fazla saklama alanı içinde bu tür mobilyalar üretiliyor. Amaç mevcut yerden daha fazla kullanım alanı yaratmak.

Bu konuda dünyada önde gelen tasarımcılar her gün yeni ve ilginç tasarımlar ortaya koyuyor. Bu tasarımlar ödüllendirildikçe daha fazla tasarım ortaya çıkıyor. Bu durum ülkemizde maalesef yaygın bir durum değil. Biz de hala eski usül büyük ve geniş koltuklar, kocaman yataklar ve dev gardıroplar revaçta. Zamanla yer sıkıntısı çektikçe, ki bu da daha fazla yeşil istememize bağı olacak, biz de bu tasarım akımından doğan mobilyaları kullanacağız.

Lafı uzatmadan o güzel tasarımlardan birkaçına bakalım. Bizlere de ilham olması dileğiyle.

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here