Hazır üçü bir arada kahveler zararlı mı?

0
487
hit

Facebook’ta bu aralar herkesin paylaştığı bir yazı var. Yazıda özellikle hazır kahvelerden üçü bir arada olanları üretilme şeklinden dolayı zehirli olduğu söyleniyor. Peki gerçekten de üçü bir arada kahveler zararlı mıdır?

Özellikle çok fazla hazır kahve üreten bireylerseniz aşağıdaki kısımlar gerçekten önemli. Genelde hazır kahvelerin içeriği şunlardan oluşur.

  1. Yakılmış kakao.
  2. Yakılmış fındık kabuğu (fındık değil) Yakılmış olduğunu anlamak için koklamanız yeterli.
  3. Süt tozu: sütün kimyasal maddelerle yakılarak süt özünün dibe çökmesiyle elde edilir.
  4. Melamine: olmazsa olmazdır. Melamine petrol maddesidir. Süt tozundaki proteini açığa çıkartır, melamine bildiğimiz tabaklarda kullanılan petrol maddesidir.

Süt tozunda mutlaka kullanılır. Süt renk olarak beyazdır. Fakat kimyasal maddeler kullanılarak sütü yakıp özütünü ortaya çıkartırlar.

Sonra o yakılan özütü beyaza döndürmek için melamine ve erkaster kullanılır tam beyaza döndüremeseler de kemik rengini anımsatan sarımsı bir renk aldırılır.

Bu üçlü bileşim İnsan vücuduna girdiğinde karaciğerin baş belası haline gelir.

  • Karaciğere yağ toplatır,
  • Karaciğer yağlanması oluşturur.

Sonra vücut yağlanır damarlara kadar yağ tutar. Süt tozu hazır mamalarda, hazır çorbalarda, bebe bisküvilerinde ve marketten aldığınız her yoğurtta bulunur.

3’ü bir aradaki tatlandırıcı kavrulmuş kakao ve nescafede bulunan fındık kabuğu unu ile birleşince KANSERİN adı başlar.

Bu gibi tehlikeli içeriğinden dolayı hazır kahvelere zararlı değil dersek yalan söylemiş oluruz. Kolaylık olsun diye alıyoruz ama bunun yerine sade kahve içmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here