Mis Ayran içeriğinde ne var?

0
176
hit

Mis ayran genelde şok markette satılır. Çok fazla tüketildiği için genelde taze olur. Mis ayran diğer ayranlardan bir farkı yok. Mis ayran içeriği diğer fabrikasyon ayranlar gibi içeriği uzun süre taze kalsın ve uzun ömürlü olsun diye katkı maddeleri barındırır.

Ayran milli içkimiz olarak ilan edildiğinden beri daha fazla tüketiliyor. Özellik yabancı içecek olan kolaya karşı bir direniş sembolü olarak görülüyor. Kolanın zararlarının yanında hazır ayranların zararı tabi ki daha az. Ama yok değil.

Ayranı yapabiliyorsanız evinizde kendi hazırladığınız ayrandan yapmanızı tavsiye ediyoruz. O zaman zararları konusunda içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Özellikle çocuklarınıza hazır ayranlardan ziyade bu tavsiyemizle ayran tüketin.

Mis Ayran içeriği

  • Yarım Yağlı İnek Sütü
  • Su
  • Yoğurt Kültürü
  • Tuz (En Fazla %1)

Ayran yoğurdun içine su ve biraz da isteğe bağlı tuz katılarak hazırlanan bir içecek. Türk mutfağının bir içeceği olarak bilinse de Yunanlılarla bu konuda diğer içecek ve yiyeceklerdeki paylaşılmayanların içerisinde yer alıyor. Yoğurt gibi ayran da bizim diyorlar. Aslında sizin ülkeniz de zamanında bizimdi diyorlar, ama derler ve giderler.

Çoğu yemekte serin olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. İçeriğindeki proteinden dolayı kemiklere faydalı bir üründür. Özellikle küçük yaşlarda kemik gelişiminde olan çocuklarınıza bol bol içirin. Afiyet olsun

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here