Nesquik Muzlu Süt İçeriği – Kaç Kalori

0
214
hit

Çocuklarınız için en çok tercih ettiğiniz sütlerden biri olan Nestle Nesquik Muzlu Süt‘e bakacağız bugün. Çocuğunuza güvenle içirdiği Nesquik muzlu sütün içeriğine bakınca içirmeye devam eder misiniz, orasını bilmem. Ancak ağzı kapalı sütleri elinizden geldiğince taze süte değiştirmeyin. Taze sütü kaynatarak içerisine çilek, muz karıştırarak güzel bir içecek haline getirip içirmenizi tavsiye ediyoruz.

Nesquik Muzlu Sütün İçindekiler

  • Pastörize süt
  • Şeker
  • Doğala özdeş muz aroması
  • Kıvam arttırıcı (karragenan)
  • Renklendirici (riboflavin)

Dikkat ederseniz içerisinde muz değil muz aroması var. Şeker ve renklendirici katılarak albenisi artırılıyor. Güzel bir de karakter oldu mu, maalesef çocuklar başka birşey istemez oluyor. Kendi sitesinde Muzlu sütü şöyle satıyor:

Nestlé® NESQUIK®, hiç bir koruyucu içermez. 1 kutu Nestlé Nesquik süt , çocuğunuzun günlük kalsiyum ihtiyacının %25’ini karşılamasına yardımcı olur. Kakaolu, çilek ve muz çeşitleriyle Nesquik süt sadece evde değil, istediğiniz her yerde sizinle!

Nesquik Muzlu Süt Kaç Kalori?

Çocuğunuz vazgeçemediği Nesquik muzlu sütü her içtiğinde ne kadar kalori aldığınızı da söylemekte fayda var. Bir sütün 132 kalori değeri var.

Ayrıca muzlu yanında Nesquik kakaolu ve Nesquik Çilekli süt de var. Nesquik, İsviçre’nin dev içecek ve yiyecek firması Nestle tarafından üretiliyor. Nestle ayrıca Nescafe ve Nestle kahvaltılık gevrekleri ile biliniyor.

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here