Şahika dağcılık ve doğa sporları kulübü

0
98
hit

Dağcılık ve doğa sporunu seviyorsanız mutlaka bunu profesyonel bir kulüple yapmanız gerekiyor. Gönen’de yaşıyorsanız tek seçeneğiniz Şahika dağcılık ve doğa sporları kulübü olacak. Uzun yıllardan beri bu spora gönül veren Mete bey tarafından oluşturulan kulübe her hafta yeni üyeler katılıyor. Bunun sebebi ise tabi ki seviyeli ve iyi bir grup olması.

Her hafta pazar günleri ayrı bir lokasyonda doğa yürüyüşü yapan kulübe katılmak için diğer kulüpler gibi giriş ücreti ya da aylık aidat gibi bir zorunluluk yok. Ayrıca her yaştan üye kabul ediliyor. Tek yapmanız gereken verilen direktiflere uymak.

Kulübün bir internet sitesi henüz yok. Kulübün Facebook’ta kalabalık bir grubu var. 2 bin küsür üyesinin olmasının sebebi bu grupta her sene katılımın ve eksilmenin olması. Tayin ya da şehir değişikliği nedeni ile sürekli değişimler oluyor.

Şahika doğa sporları kulübü sezonu geçen hafta açtı. Bu haftasonu da kızlar manastarı ve kirazlı şelalesi yürüyüşü yapıldı. Aşağıdaki fotoğraf o şelalede çekildi. Gidilen yerler her hafta çarşamba ya da perşembe günleri sayfadan ilan ediliyor. Doğa yürüyüşüne  katılmak için doğa yürüyüşü için gerekli ekipmanları bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca öğle yemeklerinizi kendiniz hazırlayıp getiriyorsunuz. Ya da orda ateşte pişiriyorsunuz.

Hafta sonu pazar günleri otobüsle yürüyüş yapılan yerin başlangıcına gidiyor ve yürüyüşü başlatıyorlar. Yerine göre 15-25 kilometre yürülüyor. Öğle molası veriliyor. Sık sık fotoğraflar çekiliyor. Çok eğlenceli geçtiğinden şüpheniz olmasın. Katılmak için aşağıdaki telefon numarasından Mete Beye ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler.

İRTİBAT TEL: 0532 300 07 90 METE DİNÇ

Facebook grubu için TIKLAYINIZ

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here