Anasayfa / İçecek / Uludağ Limonata İçeriği – Kaç Kalori

Uludağ Limonata İçeriği – Kaç Kalori

Hazır limonata denilince akla ilk gelen marka olan Uludağ Limonata içeriği ve kaç kalori olduğu hakkında konuşacağız. Uludağ Limonata, Uludağ firması tarafından üretilen fabrika ürünü bir limonata. Evde hazır yapılan limonatadan farklı olarak, bu kadar uzun süre taze kalmasını sağlayan içerikleri de var. Lafı fazla uzatmadan Uludağ Limonata’nın içinde ne var bakalım.

Uludağ Limonata İçindekiler:

  • Su
  • Şeker
  • Limon suyu konsantresi
  • Stabilizörler
  • Doğal aroma vericiler
  • Renklendiriciler
  • Antioksidan

Su, şeker ve limon suyu konsantresi hariciler katkı maddesi maalesef. Bunları koymasa bu kadar uzun süre bir raf ömrü olması, ayrıca tadı, kokusu ve renginin bu kadar iyi olması mümkün değil. Evde kendiniz limonu sıkıp, şeker ve su ilavesi yaparak hazırlarsanız, farkını anlayacaksınız.

Gazlı içeceklere göre tek üstün tarafı ise gazsız olması. Bu sebepten dolayı kolaya göre daha çok tercih eden olacaktır. Ayrıca Uludağ diğer firmaların Redbull, Coca-Cola gibi şekersiz ürünlerinin izinde giderek Şekersiz Uludağ Limonata piyasaya sürdü. Normal limonataya göre daha az kalori içerdiği için özellikle diyet yapıp da serinlemek isteyenleri unutmamış.

Uludağ Limona Kaç Kaori?

Uludağ limonatanın içeriğinde maalesef şeker bulunduğu için kalorisi de yüksek. Bir bardak 200 ml Uludağ Limonata’da 112 kalori enerji bulunmaktadır. 28 gr karbonhidrat alırken, çok çok az miktarda protein ve yağ alıyorsunuz. Karbonhidratın yanında esamesi bile okunmaz. Uludağ Limonata reklamından da bahsetmeden bitiremiyeceğim. Çünkü reklamında Kibariye‘yi oynatarak çok tatlı bir reklama imza atmışlar.

Hakkında Erdal Öz

Ne Var İçinde projesinin diğer parçası. Asıl fikrin sahibi ile beraber siteye yeni yazılar yazıyor. Tüketim çılgınlığının sağlıklı devam etmesini kafaya takmış durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir