Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

0
62
hit

Seçimler yaklaştıkça bir türlü kavuşamadığımız yerli otomobil atılımları yeniden başladı. Beş şirket bir konsorsiyum oluşturdu ve çalışmalara başladı. Peki yerli ve milli otomobilimiz ne zaman çıkacak?

Yerli otomobilin elektrikli olacağı kesinleşti. Bugün yapılan açıklamada otomotiv sektörünün geleceğinin elektrikli olacağını ve bizim üreteceğimiz otomobilin de elektrikli olacağı bildirildi.

Yerli otomobilin ilk talipleri çıktı. Şimdiden sipariş haberleri yapılıyor. Halk ise uygun fiyatlı bir araba bekliyor. Yerli otomobil 2019 yılında yollarda olması bekleniyor. Seneye son aylarda testlerine başlayacak.

Hali hazırda elektrikli otomobil denince akla gelen ilk şirket Tesla, zarar etmeye devam ederken yeni ürünleri de tanıtmaya devam ediyor. 92 milyon normal otomobil piyasasına karşı sadece 100 bin elektrikli araç yapan şirketin zarar açıklaması normal gözüküyor. İleriki yıllarda ne görürüz belli değil. Ancak Türkiye eğer elektrikli otomobil alt yapısını hazırlarsa bu konuda dünyanın gerisinde kalmayacaktır.

Yorum ve Görüşlerinizi Bildirin

Please enter your comment!
Please enter your name here